Zrób to

Jak używać toner do włosów FUNKY COLOR?

Najlepszy efekt otrzymasz na włosach blond, jasny blond lub rozjaśnionych. WAŻNE:  Tonery do włosów FUNKY COLOR to gotowa mieszanka koloryzująca, nie wymaga dodatku utleniaczy! Nie należy jej mieszać z innymi preparatami, substancjami.

KONIECZNIE WYKONAJ TEST UCZULENIOWY:

W tym celu należy oczyścić mały kawałek skóry do przeprowadzenia testu, można zrobić to na wewnętrznej części ramienia, za uszami lub w innym niewidocznym miejscu. Wyciśnij małą kroplę tonera do włosów na oczyszczoną powierzchnię i pozostaw ją na skórze, tak długo, jak to możliwe - zalecamy 48 godzin!

Alergie są bardzo rzadkie, ale jeśli w trakcie okresu testowego zauważysz jakiekolwiek reakcje uczuleniowe, takie jak swędzenie, zaczerwienienie lub obrzęk w okolicach obszaru testu, NIE STOSUJ PRODUKTU! Jeśli reakcja alergiczna nie wystąpi, możesz farbować do woli, ciesząc się swoim nowym kolorem!

PRZYGOTOWANIE:

 1. Włosy umyj szamponem, osusz ręcznikiem.
 2. Dla ochrony ubrania nałóż na ramiona jednorazową pelerynę foliową lub ręcznik. Upewnij się, że włosy nie dotykają ubrania.
 3. Załóż rękawiczki. Nie zapomnij używać ich do spłukiwania włosów!
 4. Aby upewnić się, że kolor ci się podoba, przed farbowaniem całych włosów wykonaj test tonerem do włosów na pojedynczym kosmyku.

APLIKACJA NA CAŁYCH WŁOSACH

 1. Rozpocznij nakładanie tonera na długości ok. 1-2 cm od nasady.
 2. Wyciśnij toner do włosów bezpośrednio na dłoń w rękawiczce i nałóż na włosy równomiernie go rozprowadzając od nasady aż po końce. Nie nakładaj na skórę głowy, aby uniknąć plam.
 3. Nakładaj toner, aż włosy będą całkowicie pokryte.

WAŻNE:

 1. Wydłużenie czasu aplikacji spowoduje, że preparat będzie miał intensywniejszy kolor na włosach oraz będzie się dłużej utrzymywał.
 2. Nie zdejmując rękawiczek spłukuj włosy obficie do chwili, aż woda będzie czysta.
 3. Wysusz włosy.
 4. Toner do włosów FUNKY COLOR ma jednocześnie właściwości pielęgnacyjne, więc nie musisz nakładać już odżywki po koloryzacji.

Intensywność koloru oraz jego trwałość zależą przede wszystkim od kondycji włosów. Trzeba pamiętać, że nasz toner wypłukuje się z włosów stopniowo, kolor może zniknąć całkowicie, lecz może także pozostawić pewien odcień.

Jak szybko zmyć domowym sposobem toner do włosów FUNKY COLOR ze skóry ?

Użyj preparatów zawierających w swoim składzie znaczne ilości alkoholu, tj. żele antybakteryjne do rąk, toniki głęboko oczyszczające, bądź samemu przygotuj taki rozwór alkoholowo wodny w stosunku 1 do 2. Następnie preparat nanieś na wacik i delikatnymi ruchami wytrzyj pozostałości tonera ze skóry. Zabieg można powtarzać aż do całkowitego usunięcia koloru ze skóry. Możesz też preparat delikatnie wetrzeć w skórę i pozostawić na 5-10 minut. a następnie zmyć ciepłą wodą. Pamiętaj, by  po skończonym zabiegu nałożyć krem, który lubisz.

Jak szybko zmyć domowym sposobem toner FUNKY COLOR z włosów ?

Do mycia włosów używaj preparatów przeznaczonych do głębokiego oczyszczania oraz szamponów przeciwłupieżowych.
Możesz zastosować również w pierwszej kolejności suchy szampon, trzymając go około 30 minut, a następnie umyć włosy szamponem przeciwłupieżowym.
Barwniki tonerów z włosów szybciej będą się wypłukiwać jeżeli będziesz używać żeli do stylizacji włosów oraz lakierów do włosów.
Jeżeli wymienione metody nie pomogły, poproś swojego fryzjera, aby umył Ci włosy szamponem z nie wielkim dodatkiem rozjaśniacza do włosów.
Pamiętaj !!! Jeżeli chcesz szybciej pozbyć się niechcianego koloru tonera z włosów, to nie stosuj:

 • szamponów do włosów farbowanych ani z filtrami UV,
 • odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych.